2023-12-12 10:05:00

UNESCO - King Hamad Bin Isa Al-Khalifa díj 2023

Az UNESCO pályázati felhívást tett közzé az UNESCO - King Hamad Bin Isa Al-Khalifa Információs és Kommunikációs Technológiák az Oktatásban díjra való jelölés lehetőségéről. A kiírás idei témája: Digitális tanulás az oktatás környezetbarátabbá tételéért (“Digital learning for greening education”).

Pályázati határidő a Magyarországról benyújtható pályázatokra: 2024. január 5.

A díjat olyan kezdeményezéseknek ítélik oda, amelyek a digitális technológiát innovatív és inkluzív éghajlat-pedagógiai módszerek kidolgozására használják. A kiválasztott programoknak lehetőséget kell adniuk a tanulóknak arra, hogy elsajátítsák az éghajlati zavarok kezeléséhez és a fenntartható fejlődés előmozdításához szükséges ismereteket, értékeket és készségeket. Az idei felhívás a nyilvános digitális tanulás és a zöld oktatás közötti szinergiák ösztönzésével, valamint az e téren bevált gyakorlatok bemutatásával a 2022-ben megrendezett az Oktatás Átalakítását Célzó Csúcstalálkozón (Transforming Education Summit) meghatározott számos kiemelt területet érint. 

A 2005-ben alapított, a Bahreini Királyság által finanszírozott, két, egyenként $25,000 pénzjutalommal járó díj célja olyan projektek díjazása, melyek a tanulást, az oktatást és általában a nevelési munka eredményességét segítik elő az információs és kommunikációs technológiák innovatív alkalmazásával. 

 

Pályázati feltételek:

A felhívásra magánszemélyek, intézmények, nem kormányzati szervezetek vagy egyéb szervezetek nyújthatnak be pályázatot az alábbi kritériumok teljesülése esetén:

  • a projektnek összhangban kell lennie a díj célkitűzéseivel, valamint illeszkednie kell az aktuális felhívás témájához;
  • a projektnek legalább 1 éve tartania kell;
  • a projekt és annak kapcsolódó szervezete nem kapcsolódhat az UNESCO-hoz, és nem kaphat semmilyen támogatást az UNESCO-tól;
  • a projekt által használt technológiai eszközöknek nyíltnak és ingyenesnek kell lenniük. 

A felterjesztések benyújtása online felület segítségével történik, mely a www.unesco.org/ict-ed-prize  címen érhető el. Regisztrálni az említett felületre a következő oldalon lehetséges: www.unesco.org/ict-ed-prize/register

Pályázati határidő a Magyarországról benyújtható pályázatokra: 2024. január 5. 

 

A pályázás két lépcsőben történik. Először a pályázó személy, intézmény vagy nem kormányzati szervezet feltölti pályázatát a fent említett oldalra, majd a beérkező pályázatok közül az UNESCO azokat fogadja be, melyeket az adott tagállam UNESCO nemzeti bizottságán keresztül támogat. 

Magyarországon a beérkező javaslatokat az UMNB álláspontjának megjelölésével Bizottságunk Titkársága felterjeszti a kulturális és innovációs miniszternek jóváhagyásra. Tagállamonként legfeljebb három felterjesztés benyújtására van lehetőség, melynek végső határideje 2024. február 5. 

Kérjük, hogy pályázati szándék esetén a pályázati útmutatóban foglaltak figyelembe vételével a jelöléshez kapcsolódó angol nyelven kitöltött online formanyomtatványt, az esetleg szükséges, a jelölést támogató csatolandó dokumentumokkal legkésőbb 2024. január 5-ig az UNESCO e célból létrehozott online felületére szíveskedjenek feltölteni, és erről a pályázati anyag előzetes megküldésével az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságát az info@unesco.hu e-mail címen tájékoztatni szíveskedjenek. 

További információk: 

https://www.unesco.org/en/prizes/ict-education 

https://www.unesco.org/sites/default/files/medias/fichiers/2023/12/ICT-in-education-prize-2023-user-guide-en.pdf 

 

Pályázatok

A tudományok a fenntartható fejlődésért nemzetközi évtizedéhez (2024-2033) kapcsolódó felhívás

26/11/2024

Az UNESCO első alkalommal tette közzé azt a pályázati felhívást, amelynek keretében az évtized céljainak megvalósításában közreműködni kívánó felek (tagállamok, ENSZ intézmények, nemzetközi szervezetek, akadémiák, kutatóintézetek, magánszektor, nem-kormányzati szervezetek, egyének stb) benyújthatják programok, projektek, rendezvények lebonyolítására, hálózatok kialakítására, kutatói együttműködések és tevékenységek megvalósítására irányuló kezdeményezéseiket.

A kezdeményezések benyújtásának határideje: 2024. december 31. A jelentkezés az erre a célra létrehozott online platformon keresztül történik.

UNESCO Tanszék pályázat 2025.

19/11/2024

Megnyitottuk a 2025. évi pályázati lehetőséget az UNESCO Tanszék cím elnyerésére. 

A pályázat feltétele, hogy a pályázó pályázati szándékát legkésőbb 2024. december 19-e 12:00 óráig az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága részére jelezze egy maximum 250 szavas, angol nyelvű tematika az info@unesco.hu e-mail címre történő megküldésével. 

Pályázati felhívás az UNESCO Kreatív Városok Hálózatába való jelentkezésre

31/10/2024

A pályázati kiírás értelmében tagállamonként két város nyújthat be jelentkezést két különböző kategóriában. A hálózatba jelentkezni kívánó város a pályázatát közvetlenül nyújtja be az UNESCO párizsi központja felé az erre a célra létrehozott online platformon keresztül 2025. január 31-ig, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (UMNB) ajánlólevelét is. Az ajánlólevél kiállítására a pályázati anyag Bizottságunk által történő értékelése alapján kerülhet sor.

A pályázatok UMNB részére történő benyújtásának határideje: 2024. december 15.

Az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj pályázati felhívása

1/10/2024

Az UNESCO közzétette az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj második pályázati felhívását a tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai (STEM) terület fiatal tudósainak támogatásáért. A díj azokat a fiatal tudósokat ismeri el, akik munkájukkal hozzájárulnak a globális társadalmi-gazdasági fejlődéshez és ezzel egyidejűleg a tudomány iránti nagyobb érdeklődésre ösztönöznek, különösen a nők és lányok körében a nemek közötti egyenlőség és a tudományos karrier előmozdítása érdekében.

A jelölési határidő: 2025. április 15.

"Graines d’artistes du monde entier" képzőművészeti verseny

4/09/2024

Az idén 32. alkalommal kiírt "Graines d’artistes du monde entier" verseny a művészeti gyakorlatot népszerűsíti a gyermekek és fiatalok körében szerte a világon, azzal a céllal, hogy összehozza őket egy közös nemzetközi akció keretében.

A részvétel ingyenes és nyitott mindenki számára 3-25 éves korig. A kiírás idei témája: művészet és kultúra, út a béke felé.