2023-02-07 14:46:00

Pályázati lehetőség UNESCO Tanszék létesítésére

Az UNESCO Tanszék / UNITWIN hálózatok programját 1992-ben indította az UNESCO, a szervezet Általános Konferenciájának 26. ülésszaka döntései alapján (1991.). A program jelenleg 117 tagállam több mint 850 résztvevőjével működik, célja elősegíteni a nemzetközi, egyetemek közötti együttműködést és hálózatépítést az ismeretek megosztása és az együttműködés révén. 

Pályázási határidő Magyarországról: 2023. március 31. 

A pályázat menete

A pályázás online történik.

A pályázat benyújtásának egyik feltétele az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának támogató levele, ezzel együtt bírálja el a benyújtott pályázatot az UNESCO központja, ehhez a pályázat előzetes benyújtásának határideje az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkárságának 2023. március 31.

(A jelentkezések leadásának határideje az UNESCO központjának minden év április 30-a).

A technikai elbírálást a párizsi UNESCO Titkárság végzi, az elbírálásnál különös figyelmet fordítanak a forrásokra.

Az egyes tanszékek négyévente jelentést kell készítsenek tevékenységükről és kérelmezniük kell a tanszék megújítását.

Javasoljuk, hogy a pályázat elkészítésének megkezdése előtt vegyék fel a kapcsolatot az UNESCO Nemzeti Bizottság Titkárságával az info@unesco.hu e-mail címen. 

További információk:

Pályázatok

A tudományok a fenntartható fejlődésért nemzetközi évtizedéhez (2024-2033) kapcsolódó felhívás

26/11/2024

Az UNESCO első alkalommal tette közzé azt a pályázati felhívást, amelynek keretében az évtized céljainak megvalósításában közreműködni kívánó felek (tagállamok, ENSZ intézmények, nemzetközi szervezetek, akadémiák, kutatóintézetek, magánszektor, nem-kormányzati szervezetek, egyének stb) benyújthatják programok, projektek, rendezvények lebonyolítására, hálózatok kialakítására, kutatói együttműködések és tevékenységek megvalósítására irányuló kezdeményezéseiket.

A kezdeményezések benyújtásának határideje: 2024. december 31. A jelentkezés az erre a célra létrehozott online platformon keresztül történik.

UNESCO Tanszék pályázat 2025.

19/11/2024

Megnyitottuk a 2025. évi pályázati lehetőséget az UNESCO Tanszék cím elnyerésére. 

A pályázat feltétele, hogy a pályázó pályázati szándékát legkésőbb 2024. december 19-e 12:00 óráig az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága részére jelezze egy maximum 250 szavas, angol nyelvű tematika az info@unesco.hu e-mail címre történő megküldésével. 

Pályázati felhívás az UNESCO Kreatív Városok Hálózatába való jelentkezésre

31/10/2024

HATÁRIDŐ-HOSSZABBÍTÁS! A pályázati kiírás értelmében tagállamonként két város nyújthat be jelentkezést két különböző kategóriában. A hálózatba jelentkezni kívánó város a pályázatát közvetlenül nyújtja be az UNESCO párizsi központja felé az erre a célra létrehozott online platformon keresztül 2025. március 3-ig, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (UMNB) ajánlólevelét is. Az ajánlólevél kiállítására a pályázati anyag Bizottságunk által történő értékelése alapján kerülhet sor.

A pályázatok UMNB részére történő benyújtásának határideje: 2025. január 17.

Az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj pályázati felhívása

1/10/2024

Az UNESCO közzétette az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj második pályázati felhívását a tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai (STEM) terület fiatal tudósainak támogatásáért. A díj azokat a fiatal tudósokat ismeri el, akik munkájukkal hozzájárulnak a globális társadalmi-gazdasági fejlődéshez és ezzel egyidejűleg a tudomány iránti nagyobb érdeklődésre ösztönöznek, különösen a nők és lányok körében a nemek közötti egyenlőség és a tudományos karrier előmozdítása érdekében.

A jelölési határidő: 2025. április 15.

"Graines d’artistes du monde entier" képzőművészeti verseny

4/09/2024

Az idén 32. alkalommal kiírt "Graines d’artistes du monde entier" verseny a művészeti gyakorlatot népszerűsíti a gyermekek és fiatalok körében szerte a világon, azzal a céllal, hogy összehozza őket egy közös nemzetközi akció keretében.

A részvétel ingyenes és nyitott mindenki számára 3-25 éves korig. A kiírás idei témája: művészet és kultúra, út a béke felé.