2021-03-16 13:48:00

Jelentkezés az UNESCO Kreatív Városok Hálózatába

A Kreatív Városok Hálózatának hét kategóriája: az irodalom, a filmművészet, a zene, a design, a népművészetek, a médiaművészetek és a gasztronómia. A városok közvetlenül az UNESCO párizsi központja felé nyújtják be pályázatukat, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (továbbiakban: UMNB) ajánlólevelét is. Az UMNB 2021. május 31-ig várja a jelentkezni kívánó városok pályázati dokumentációját.

Az UNESCO 2004-ben azzal a céllal hozta létre a Kreatív Városok Hálózatát, hogy erősítse a nemzetközi együttműködést a világ azon városai között, amelyek a kultúrát és a kreativitást a fenntartható fejlődés stratégiai tényezőiként ismerik el gazdasági, társadalmi, kulturális és környezeti szempontból egyaránt.
 
Az immáron több, mint 80 ország 246 városát összefogó hálózathoz irodalom, filmművészet, zene, design, népművészetek, médiaművészetek és gasztronómia kategóriában lehet csatlakozni.
 
A pályázati dokumentáció összeállítását megelőzően javasoljuk az UNESCO Kreatív Városok Hálózata honlapjának részletes áttekintését. A honlap többek között segítséget nyújt a hálózat célkitűzéseinek megismeréséhez, valamint videók segítségével is igyekszik támogatni a pályázni szándékozó városokat.
 
A pályázati kiírás értelmében Magyarországról két város nyújthat be jelentkezést két különböző kategóriában. A hálózatba jelentkezni kívánó város a pályázatát közvetlenül nyújtja be az UNESCO párizsi központja felé 2021. június 30-ig, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának (UMNB) ajánlólevelét is. Az ajánlólevél kiállítására a pályázati anyag Bizottságunk által történő véleményezése után kerülhet sor. Az UMNB 2021. május 31-ig fogadja az angol nyelven kitöltött formanyomtatványokat az info@unesco.hu e-mail címen keresztül.

 

 
A jelentkezés részleteiről (jelentkezési formanyomtatvány, kitöltési útmutató, stb.), a tagsággal járó lehetőségekről és kötelezettségekről tovább információ itt érhető el.
 

Pályázatok

Az UNESCO alfabetizációs díjai 2024.

12/06/2024

Az UNESCO a témában két díjat ír ki: az UNESCO Sejong király díjat, amely az anyanyelvi oktatásra és képzésre fókuszál, valamint az UNESCO Konfuciusz díjat, amely az elmaradott térségekben élő felnőttek és beiskolázatlan fiatalok körében az írástudás előmozdításáért végzett tevékenységet díjazza.

Az idei felhívás kiemelt témája: "A többnyelvű oktatás előmozdítása: írástudás a kölcsönös megértésért és békéért".

Pályázati határidő Magyarországon: 2024. június 28.

2025 L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Nemzetközi Díj

10/06/2024

A L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Nemzetközi Díj 2025. évi pályázati felhívásának keretében öt kiemelkedő kutatónő részesül elismerésben a fizikai tudományok (beleértve a fizikát, kémiát és a földtani tudományokat is), a matematika és a számítástechnikai tudományok területén.

A díjra történő jelölés határideje: 2024. július 1. 

Emberi jogi rövidfilmverseny diákoknak 2024.

31/05/2024

Béke – Tisztelet – Erőszakmentes kommunikáció

Mit jelentenek ezek számodra, és miért fontosak a jövőd és a közös jövőnk szempontjából? 

Ez a témája az idei, a this human world (thw) nemzetközi emberi jogi filmfesztivál a bécsi ENSZ Információs Szolgálat (UNIS Vienna), az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) ausztriai irodája és Bécs városának európai és nemzetközi ügyekért felelős ügyvezető irodájának támogatásával, valamint a cseh, a lengyel, a magyar, az osztrák, a szlovák, a szlovén és a török iskolákkal együttműködésben, 10 és 20 éves kor közötti fiatalok számára  meghirdetett emberi jogi rövidfilmversenyének.

A versenyre 2024. szeptember 20-ig lehet jelentkezni, de a műveket elég 2024. október 23-ig elküldeni.