2023-05-31 08:45:00

Földtudományi sokféleség - UNESCO természetfotó pályázat

A pályázat az augusztusi fordulóval lezárult!

Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság és a Varázslatos Magyarország 2023-ban ismét közös pályázatot hirdet, mellyel idén a földtudományi sokféleséget veszi fókuszába. Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság a havi nyertes képeket közzéteszi felületein. A 2023-as pályázati év 2023. április 6-tól kezdődik.

A képeket minden hónap 1-jétől (0:01-től) lehet feltölteni az adott hónap 20-ig (23:59-ig).

Bolygónk rendkívüli változatossága nem csak a növények és állatok sokszínűségében nyilvánul meg, de az élettelen természeti értékek szépségei is ott vannak mindenhol körülöttünk. A földtani folyamatok által megalkotott káprázatos felszíni és felszín alatti formakincsek által alakított tájakat és absztrakt formákat bemutató képeket várunk.

 

A Varázslatos Magyarország A magyar természetfotó nagydíjáért folyó versenyben egységes ranglistát vezet be, azaz minden pályázati kategóriába – így az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsággal közös Földünk formái - UNESCO kategóriában – beadott képek pontszámai beleszámítódnak a nagydíjat meghatározó éves ranglistába. Kivételt képeznek a nem Magyarországon készült képek, azaz a Képek a nagyvilágból kategória képei, a videó pályázat, a Mozgásban a természet anyaga és a nem teljes pályázati évadot felölelő, időszakos pályázatok alkotásai. 

A kategóriában az alábbi feltételeknek megfelelő fotók nevezhetők:

  • a fotó Magyarország közigazgatási határain belül készült;
  • a fotó a szabad természetben készült;
  • DSLR, MILC vagy kompakt/bridge géppel illetve mobiltelefonnal vagy tablettel készült képek egyaránt nevezhetők;
  • a nevezett képeket a pályázó a VM pályázatain más kategóriákba nem nevezte még be, pályázati évadtól függetlenül. 

További információk a részletes pályázati feltételekről itt érhetőek el.

Forrás: https://varazslatosmagyarorszag.hu/palyazat/760 

 

Pályázatok

Az UNESCO-Madanjeet Singh Díj 2026. évi felhívása

23/04/2026

A 100.000 USD pénzügyi elismeréssel járó díjban olyan egyének, szervezetek és intézmények részesülhetnek, akik/amelyek kiemelkedő tevékenységet folytatnak a tolerancia és az erőszakmentesség elősegítéséért a tudomány, a kultúra, a művészetek és a kommunikáció területén. A jelölhetők körébe tartoznak továbbá az intolerancia áldozatává vált értelmiségiek családjai is.

Az UNESCO analfabétizmus elleni küzdelemre fókuszáló (alfabetizációs) díjai - 2026

17/04/2026

Az UNESCO az írástudatlanság elleni küzdelem témában két díjat ír ki: a Dél-Korea által finanszírozott UNESCO Sejong király díjat, amely az anyanyelv-alapú írás-olvasási készségek fejlesztésére fókuszál, valamint a Kína által finanszírozott UNESCO Konfuciusz díjat, amely az elmaradott térségekben élő felnőttek és beiskolázatlan fiatalok körében az írástudás előmozdításáért (beleértve a funkcionális írástudást) végzett, a technológiai környezetre támaszkodó tevékenységeket díjazza. A díjakat évente adományozzák, jelenleg 3-3 díjazottal.

 

Pályázati felhívás: Fotópályázat az UNESCO bioszféra-rezervátumokról

7/04/2026

Az UNESCO május 31-ig várja a pályamunkákat, amelyek bemutatják az ember és a természet közötti kapcsolatot az UNESCO bioszféra–rezervátumokkal összefüggésben.Az UNESCO május 31-ig várja a pályamunkákat, amelyek bemutatják az ember és a természet közötti kapcsolatot az UNESCO bioszféra–rezervátumokkal összefüggésben.