2023-06-23 09:22:00

Holnap városáért díj, 2023

Nem mindegy, hol és hogyan élünk!

2023-ban ismét meghirdetésre kerül a Holnap városáért díj, melyre először - a City Hungary Program részeként - 2013-ban lehetett pályázni. A Holnap városáért díj védjegyhasználatára önkéntes a pályázat.

Regisztrációs határidő: 2023. július 14. 24.00 óra

Pályázati anyagok leadási határideje: 2023. július 20.

A COVID-világjárvány miatti korlátozások számos város élhetőségét alapjaiban megváltoztatták. Ilyen például a szociális érintkezések minimálisra csökkentése, hisz bezártak az éttermek, kávézók, személyes találkozóhelyek … A helyi gazdaságok is szembesültek a következményekkel: a home office általánossá tétele, egyes infrastrukturális, innovatív eszközök intenzívebb használata… A szállítási, közlekedési értéklánc megszakadása … Mind-mind hatással volt és van a városok fenntartható modelljére. Az, hogy mi változott meg esetlegesen, a hogyanokra fogunk választ kapni a pályázóktól.

” Minden helyi közösségnek megvan a maga karaktere, ha tetszik, a maga egyénisége.

Más-más természeti, gazdasági, kulturális, társadalmi adottsággal rendelkezve, más-más módon, más-más formában, részben saját útjukat járva válhatnak minél fenntarthatóbbá, minél élhetőbbé a települések.

Ehhez ösztönző erő lehet, ha büszkék lehetünk saját értékeinkre, munkáinkra. Erősségeinkre építkezve tudunk tovább fejlődni. Ezért indult útjára a nemzeti városdíj, a Holnap városáért díj 2013-ban. “ - idézte fel a City Hungary alapító-ügyvezetője.

Amikor a 2006-ban elindított CSR Hungary (vállalati felelősség és fenntarthatóság) mellett helyet kapott 2013-ban a társmárka City Hungary, akkor abból indultunk ki, hogy a CSR Hungary fókuszában a cégek/vállalkozások állnak. Viszont minden cégnek, vállalkozásnak harmonikus kapcsolatot kell kialakítani a helyi közösséggel. A településsel, a várossal, ahol tulajdonosai, munkavállalói élnek és dolgoznak. Természetesen a működéshez szükséges fenntartható rendszerek (infrastruktúra, önkormányzat vezetés, közművek, kultúra stb.) színvonala, minősége sem elhanyagolható tényező. Így logikusan következett az, hogy a City Hungary – a cégek fenntartható működését is segítve-a fenntartható városmodellt állította középpontba. Nem kizárólag zöld aspektusból megközelítve. Hisz a város, a település az emberi aspektusokat (kultúra, oktatás, egészség) is figyelembe kell, hogy vegye.

A Holnap városáért díj mellé állt az alapítástól kezdve fővédnökként Dr. Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság elnöke, korábbi nemzeti erőforrás miniszter.

 

Főpartnerek, kiírók a kezdetektől:

UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság, Pest Vármegyei Önkormányzat, Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége, Német -Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, Magyar Logisztikai Egyesület, Magyar Innovációs Szövetség.

 

Pályázható kategóriák:

1/ Az intelligens, okos városért

2/ A tiszta városért – a felelős hulladékgazdálkodásért

3/ Természeti erőforrás-hatékonyság (föld, víz, levegő védelme, energia..)

4/ Üzlet a városért

5/ Fenntartható közösségek – a kultúra, művészet és a szellemi örökség megőrzéséért

6/ Mozgásban a város – a fenntartható szállításért és közlekedésért

7/ Egészséges városért

8/ Fenntartható városért (rendszer szintű fenntartható városmodell)

 

További információk:

https://www.cityhungary.eu/holnapvarosaertdij/nevezes/ 

 

Pályázatok

UNESCO Tanszék pályázat 2025.

19/11/2024

Megnyitottuk a 2025. évi pályázati lehetőséget az UNESCO Tanszék cím elnyerésére. 

A pályázat feltétele, hogy a pályázó pályázati szándékát legkésőbb 2024. december 19-e 12:00 óráig az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága részére jelezze egy maximum 250 szavas, angol nyelvű tematika az info@unesco.hu e-mail címre történő megküldésével. 

Pályázati felhívás az UNESCO Kreatív Városok Hálózatába való jelentkezésre

31/10/2024

A pályázati kiírás értelmében tagállamonként két város nyújthat be jelentkezést két különböző kategóriában. A hálózatba jelentkezni kívánó város a pályázatát közvetlenül nyújtja be az UNESCO párizsi központja felé az erre a célra létrehozott online platformon keresztül 2025. január 31-ig, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (UMNB) ajánlólevelét is. Az ajánlólevél kiállítására a pályázati anyag Bizottságunk által történő értékelése alapján kerülhet sor.

A pályázatok UMNB részére történő benyújtásának határideje: 2024. december 15.

Az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj pályázati felhívása

1/10/2024

Az UNESCO közzétette az UNESCO-Al Fozan Nemzetközi Díj második pályázati felhívását a tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai (STEM) terület fiatal tudósainak támogatásáért. A díj azokat a fiatal tudósokat ismeri el, akik munkájukkal hozzájárulnak a globális társadalmi-gazdasági fejlődéshez és ezzel egyidejűleg a tudomány iránti nagyobb érdeklődésre ösztönöznek, különösen a nők és lányok körében a nemek közötti egyenlőség és a tudományos karrier előmozdítása érdekében.

A jelölési határidő: 2025. április 15.

"Graines d’artistes du monde entier" képzőművészeti verseny

4/09/2024

Az idén 32. alkalommal kiírt "Graines d’artistes du monde entier" verseny a művészeti gyakorlatot népszerűsíti a gyermekek és fiatalok körében szerte a világon, azzal a céllal, hogy összehozza őket egy közös nemzetközi akció keretében.

A részvétel ingyenes és nyitott mindenki számára 3-25 éves korig. A kiírás idei témája: művészet és kultúra, út a béke felé. 

Az UNESCO alfabetizációs díjai 2024.

12/06/2024

Az UNESCO a témában két díjat ír ki: az UNESCO Sejong király díjat, amely az anyanyelvi oktatásra és képzésre fókuszál, valamint az UNESCO Konfuciusz díjat, amely az elmaradott térségekben élő felnőttek és beiskolázatlan fiatalok körében az írástudás előmozdításáért végzett tevékenységet díjazza.

Az idei felhívás kiemelt témája: "A többnyelvű oktatás előmozdítása: írástudás a kölcsönös megértésért és békéért".

Pályázati határidő Magyarországon: 2024. június 28.