2020-06-30 11:46:00

Konzultáció a mesterséges intelligencia etikájáról

Mit gondolsz a mesterséges intelligenciáról? Csatlakozz a mesterséges intelligencia etikájáról szóló ajánlástervezettel kapcsolatos párbeszédhez! Az első verzióról szóló online konzultáció keretében az UNESCO 2020. július 31-ig várja véleményedet! Mindenki véleménye számít! A mesterséges intelligencia közös ügyünk!

Az UNESCO Általános Konferenciájának 2019 novemberében lezajlott 40. ülésszakán hozott döntés értelmében egy kétéves folyamat vette kezdetét, melynek végén az UNESCO tagállamai elfogadják az első globális normatív eszközt a mesterséges intelligencia etikájáról. Az ajánlás szövegtervezetének kidolgozására egy ad hoc szakértői munkacsoport jött létre, mely széleskörű konzultációs folyamat keretében készíti el a tervezett ajánlás szövegét.

 

A jelenlegi online konzultáció keretében bárki megoszthatja véleményét az ajánlás első szövegtervezetével kapcsolatban. A cél az, hogy az online konzultáció révén a világ minden részéről lehetőség nyíljon az ajánlás témáját és szövegét érintő érdeklődés, aggodalmak, vélemények megfogalmazására. A tervezethez 2020. július 31-ig lehet hozzászólni angol, vagy francia nyelven.

 

2020 végétől kezdődően a hangsúly a tervezet kormányközi egyeztetésére helyeződik át annak érdekében, hogy elkészülhessen az ajánlás végleges szövege, melyet a tervek szerint az UNESCO Általános Konferenciájának 41. ülésszakán fogadhatnak el a tagállamok.

További információk: https://en.unesco.org/artificial-intelligence/ethics 

 

Hírek

The Glass is Forever – Az üveg örök!

The Glass is Forever – Az üveg örök!

19/04/2024

A Budapest 2. kerületi Klebelsberg Kultúrkúria ad helyszínt a 6. GlasSpring kortárs üvegművészeti kiállításnak, melynek fontos célkitűzése a generációról generációra hagyományozott, ma már szinte kizárólag autonóm módon, kis műhelyekben, stúdiókban gyakorolt szaktudás és művészet aktuális állapotának és fejlődésének bemutatása. Teret nyújt a résztvevő közel hatvan művész, köztük tíz MOME üvegszakos hallgató egyéni útkeresésének bemutatásához. 

Vízkonfliktusok kezelésével foglalkozó UNESCO Tanszék

16/04/2024

Sikeresen lezárult egy új - a vízkonfliktusok kezelésével foglalkozó - UNESCO Tanszék létrehozásának egyéves folyamata a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, így 2024. március 21-én hivatalosan is létrejött Magyarország harmadik UNESCO tanszéke. Az egyetem Víztudományi Kara ad otthont az UNESCO Tanszéknek a Vízkonfliktusok Kezeléséről (UNESCO Chair on Water Conflict Management), Szöllősi-Nagy András professzor vezetésével. A tanszék munkájába a Nemzeti Közszolgálati Egyetem további munkatársai mellett több magyarországi felsőoktatási intézmény, és természetesen több kontinens, nemzetközileg elismert oktatói és kutatói szintén bekapcsolódnak majd.

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

28/03/2024

Az UNESCO Végrehajtó Tanácsának jelenleg is zajló 219. ülésszakának tegnapi napján tizennyolc új helyszín felvételét hagyták jóvá az UNESCO Globális Geoparkok Hálózatába. Az új helyszínek között van Magyarországról a Bükk-vidék UNESCO Globális Geopark is. A hálózatba felvett további geoparkok Brazíliában, Kínában, Horvátországban, Dániában, Finnországban. Franciaországban, Görögországban, Lengyelországban, Portugáliában és Spanyolországban helyezkednek el. Mindemellett egy új, határon átnyúló geopark is található a most felvett helyszínek között, amely Belgium és Hollandia közös felterjesztése volt.

A hálózat immár 213 geoparkból áll 48 országban.