Június 5. Környezetvédelmi világnap
2021-06-02 13:02:00

Június 5. Környezetvédelmi világnap

Az Egyesült Nemzetek Szervezete június 5-öt a környezetvédelem világnapjává (World Environment Day) nyilvánította 1972-ben. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a környezet védelmének és egészségének fontosságára, amely az egész világon hatással van az emberek jólétére és a gazdasági fejlődésre is. Az ünneplés lehetőséget nyújt arra, hogy hangsúlyozzuk az egyének, vállalatok és közösségek számára a környezetvédelem fontosságát.

 

A nemzetközi nap alkalmából közzétett világnapi üzenetében Audrey Azoulay, az UNESCO főigazgatója kiemelte:

 

„2021-ben veszi kezdetét az ENSZ-évtized az ökoszisztéma helyreállításáról, amelyet az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és Környezetvédelmi Programja (UNEP) közösen vezet és amelyhez az UNESCO is szorosan kapcsolódik, ezért a bioszféra-rezervátumainkban felhalmozott hatalmas tapasztalatkészlet mostantól a világot szolgálja."

 

A főigazgatói üzenet teljes terjedelmében itt olvasható.

 

A 2021-es év témája: Újragondolni, újjáteremteni, helyreállítani
A 2021. évi környezetvédelmi világnappal veszi kezdetét az ENSZ ökoszisztémia-helyreállítási évtizede. A 2021. június 4-5-i nyitóesemény az alábbi linken keresztül követhető élőben:

 

További információk: https://en.unesco.org/commemorations/environmentday#message 

Hírek

Konzultáció a nyílt tudomány monitoringjáról

11/07/2024

A nyílt tudomány monitoringjára irányuló folyamatos erőfeszítések részeként az UNESCO globális konzultáció keretében kéri fel az összes régiót és valamennyi érintettet, hogy tegyenek észrevételeket és szóljanak hozzá a nyílt tudomány monitoringjának alapelveiről szóló tervezethez.

A konzultáció 2024. november 30-án zárul.

Környezetvédelmi világnap (június 5.)

Környezetvédelmi világnap (június 5.)

5/06/2024

Az Egyesült Nemzetek Szervezete június 5-öt a környezetvédelem világnapjává (World Environment Day) nyilvánította 1972-ben. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a környezet védelmének és egészségének fontosságára, amely az egész világon hatással van az emberek jólétére és a gazdasági fejlődésre is.

Az idei esztendő központi témája a földterületek helyreállítása, az elsivatagosodás és a szárazságtűrő képesség (“land restoration, desertification, and drought resilience”). A szlogen: „A mi földünk. A mi jövőnk. Mi vagyunk a helyreállítás generációja (#GenerationRestoration)".