A világ 2030-ban
2020-06-04 09:57:00

A világ 2030-ban

Segítsd az UNESCO-t, hogy a számodra fontos kérdésekkel foglalkozzon! Légy részese a közvéleménykutatásnak!

#TheWorldin2030

Az UNESCO egy példa nélküli közvéleménykutatást indít útjára annak érdekében, hogy betekintést nyerjen a mai világ békéjét fenyegető legfőbb kihívásokkal és a megoldásukkal kapcsolatos globális hangulatba. Az eredményeket az UNESCO a következő évtized globális programjának meghatározásához használja majd.

 

 
„Az elkövetkező tíz esztendő kritikus fontosságú a tekintetben, hogy az egyes részletek a helyükre kerüljenek a COVID-19 világjárvány utáni világ számára és megválaszoljuk egyúttal azokat a már létező súlyos kihívásokat is, amelyek a válsághelyzet előtt merültek fel." - mondta Audrey Azoulay, az UNESCO főigazgatója.
 
„Ez a felmérés kifejezi az UNESCO elkötelezettségét az iránt, hogy ezekről a kérdésekről globális vitát vezessen. Alapvető fontosságú az emberek előtt álló akadályok és az azok leküzdésével kapcsolatos reményeik megértése, így arra kérek mindenkit, hogy vegyen részt a kutatásban és mondja el, hogy mit gondol." - emelte ki a főigazgató.
 
A közvéleménykutatás jelenleg az ENSZ hat hivatalos nyelvén érhető el, a tervek szerint hamarosan legalább húsz nyelven áll majd rendelkezésre.
 
A kérdőív kitöltésére az elkövetkezendő három hónapban lesz lehetőség. Az eredményeket szeptemberben teszik közzé A világ 2030-ban című jelentés részeként, amely a napjainkban jelentkező kihívásokkal kapcsolatos globális és regionális nézeteket elemzi majd.
 
A felmérés része az UNESCO jelenleg zajló stratégiai átalakulásának, mindemellett beleillik a szervezet azon szélesebb körű erőfeszítéseibe, hogy foglalkozzon az előttünk álló jövővel (ideértve például az „Elképzelni a jövő világát” címmel útjára indított online fórum-sorozatot is, melyről már hírt adtunk honlapunkon).
 
Arra bátorítunk mindenkit, hogy töltse ki a kérdőívet, mely itt érhető el. 
 
 

Hírek

„Velünk élő állatok” – kreatív kutatási pályázat középiskolásoknak

7/10/2025

A Világ Legnagyobb Tanórája programsorozat keretében szeptember 29-én megjelent pályázati kiírás a „MI az UNESCO-val” elnevezésű, 2025 tavaszán az UNESCO Társult Iskolákkal közösen lebonyolított pilot projekt módszertanára építve ösztönzi a diákokat arra, hogy tudományos és kreatív megközelítéssel, digitális eszközökkel támogatott tanulási módszerekkel fedezzék és dolgozzák fel ember és állat együttélésének és kapcsolatának témáit. A pályázati kiírás keretében Kárpát-medence szerte pályázhatnak 3 fős középiskolás csapatok és mentortanáraik: a fődíj egy terepmunka hétvége Tihanyban, amely a világon elsőként létrejövő Tihanyi Közösségi Szabadtéri Vízmúzeum előkészületeit szolgálja.

UNESCO Tanszék pályázat 2026.

6/10/2025

Megnyitottuk a 2026. évi pályázati lehetőséget az UNESCO Tanszék cím elnyerésére.

A pályázat feltétele, hogy a pályázati szándékot és tematikát legkésőbb 2025. december 8. 12:00 óráig az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága részére küldje meg az info@unesco.hu e-mail címre az alábbi nyomtatvány kitöltésével angol, francia, vagy magyar nyelven. A Kitöltött nyomtatvány maximum 3 oldal A/4-es szöveg legyen. Ez lesz az a koncepcióterv (Blueprint), melynek előszűrése alapján javasoljuk majd a részletes pályázati anyagot kidolgozni. 

Nemzetközi jazznap 2025.

Nemzetközi jazznap 2025.

25/04/2025

Minden év április 30-án a jazzt ünnepeljük szerte a világon, ebből az alkalomból az ország több pontján számos nagyszerű eseményt tartanak. 

A jazznap Herbie Hancock világhírű zongorista, UNESCO jószolgálati nagykövete kezdeményezésére indult, és már 2012-ben is világszerte koncertek ezreivel ünnepelték. Az idei programokról részletesen alább olvashat.