2021-11-22 14:42:00

75 év cselekvés - a nemzeti bizottságok történetei

Az UNESCO 75. évfordulója alkalmából annak nemzeti bizottságairól, azok összegyűjtött történeteiből építkező kiadványát az UNESCO Nemzeti Bizottságok 8. Interregionális Találkozóján mutatták be 2021 novemberében, Párizsban. 

Az UNESCO nemzeti bizottságai az UNESCO megalakulása óta történetének részét képezik. Csomópontok: támogatják a szervezet küldetését, és szoros kapcsolatokat építenek ki a civil társadalommal és a helyi intézményekkel is. 

A kiadvány több mint 75 évre tekint vissza, időnként ráközelítve az adott korszakot meghatározó tevékenységekre és projektekre. Elsőként vázolja fel azt is, hogy a nemzeti bizottságok kapcsolattartó, koordináló, konzultációs és tájékoztatási szerepe, valamint célzott tevékenységük hogyan vezetett tartós változásokhoz a világ országaiban. 

Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága által beküldött történet a kiadvány kulturális témákkal foglalkozó fejezetében, az 50. oldalon olvasható.  

A kiadvány angol nyelven online elérhető

További információ az UNESCO nemzeti bizottságairól ITT érhető el. 

Hírek

Konzultáció a nyílt tudomány monitoringjáról

11/07/2024

A nyílt tudomány monitoringjára irányuló folyamatos erőfeszítések részeként az UNESCO globális konzultáció keretében kéri fel az összes régiót és valamennyi érintettet, hogy tegyenek észrevételeket és szóljanak hozzá a nyílt tudomány monitoringjának alapelveiről szóló tervezethez.

A konzultáció 2024. november 30-án zárul.

Környezetvédelmi világnap (június 5.)

Környezetvédelmi világnap (június 5.)

5/06/2024

Az Egyesült Nemzetek Szervezete június 5-öt a környezetvédelem világnapjává (World Environment Day) nyilvánította 1972-ben. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a környezet védelmének és egészségének fontosságára, amely az egész világon hatással van az emberek jólétére és a gazdasági fejlődésre is.

Az idei esztendő központi témája a földterületek helyreállítása, az elsivatagosodás és a szárazságtűrő képesség (“land restoration, desertification, and drought resilience”). A szlogen: „A mi földünk. A mi jövőnk. Mi vagyunk a helyreállítás generációja (#GenerationRestoration)".