2021-03-16 13:48:00

Jelentkezés az UNESCO Kreatív Városok Hálózatába

A Kreatív Városok Hálózatának hét kategóriája: az irodalom, a filmművészet, a zene, a design, a népművészetek, a médiaművészetek és a gasztronómia. A városok közvetlenül az UNESCO párizsi központja felé nyújtják be pályázatukat, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (továbbiakban: UMNB) ajánlólevelét is. Az UMNB 2021. május 31-ig várja a jelentkezni kívánó városok pályázati dokumentációját.

Az UNESCO 2004-ben azzal a céllal hozta létre a Kreatív Városok Hálózatát, hogy erősítse a nemzetközi együttműködést a világ azon városai között, amelyek a kultúrát és a kreativitást a fenntartható fejlődés stratégiai tényezőiként ismerik el gazdasági, társadalmi, kulturális és környezeti szempontból egyaránt.
 
Az immáron több, mint 80 ország 246 városát összefogó hálózathoz irodalom, filmművészet, zene, design, népművészetek, médiaművészetek és gasztronómia kategóriában lehet csatlakozni.
 
A pályázati dokumentáció összeállítását megelőzően javasoljuk az UNESCO Kreatív Városok Hálózata honlapjának részletes áttekintését. A honlap többek között segítséget nyújt a hálózat célkitűzéseinek megismeréséhez, valamint videók segítségével is igyekszik támogatni a pályázni szándékozó városokat.
 
A pályázati kiírás értelmében Magyarországról két város nyújthat be jelentkezést két különböző kategóriában. A hálózatba jelentkezni kívánó város a pályázatát közvetlenül nyújtja be az UNESCO párizsi központja felé 2021. június 30-ig, amelyhez csatolni kell az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának (UMNB) ajánlólevelét is. Az ajánlólevél kiállítására a pályázati anyag Bizottságunk által történő véleményezése után kerülhet sor. Az UMNB 2021. május 31-ig fogadja az angol nyelven kitöltött formanyomtatványokat az info@unesco.hu e-mail címen keresztül.

 

 
A jelentkezés részleteiről (jelentkezési formanyomtatvány, kitöltési útmutató, stb.), a tagsággal járó lehetőségekről és kötelezettségekről tovább információ itt érhető el.
 

Pályázatok

UNESCO/ Jikji Világemlékezet díj

21/02/2024

Az UNESCO tizedik alkalommal tette közzé az UNESCO/Jikji Világemlékezet díj pályázati felhívását. Az elismerés 30.000 USD összegű, amelyet kétévente ítélnek oda olyan személyeknek, intézményeknek, nem-kormányzati szervezeteknek, valamint egyéb szervezeteknek, amelyek kiemelkedő mértékben járultak hozzá a dokumentumörökség megőrzéséhez és hozzáférhetőségéhez.

Pályázati határidő a Magyarországról benyújtható pályázatokra: 2024. március 27.

UNESCO Tanszék pályázat 2024.

23/01/2024

Az UNESCO Tanszék / UNITWIN hálózatok programját 1992-ben indította az UNESCO, a szervezet Általános Konferenciájának 26. ülésszaka döntései alapján (1991.). A program jelenleg 120 tagállam több mint 950 résztvevőjével működik, célja elősegíteni a nemzetközi, egyetemek közötti együttműködést és hálózatépítést az ismeretek megosztása és az együttműködés révén. 

A pályázat feltétele, hogy a pályázó pályázati szándékát legkésőbb 2024. március 1-ig az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága részére jelezze a szükséges formanyomtatvány kitöltésével és annak info@unesco.hu e-mail címre történő megküldésével. 

 

UNESCO - King Hamad Bin Isa Al-Khalifa díj 2023

12/12/2023

Az UNESCO pályázati felhívást tett közzé az UNESCO - King Hamad Bin Isa Al-Khalifa Információs és Kommunikációs Technológiák az Oktatásban díjra való jelölés lehetőségéről. A kiírás idei témája: Digitális tanulás az oktatás környezetbarátabbá tételéért (“Digital learning for greening education”).

Pályázati határidő a Magyarországról benyújtható pályázatokra: 2024. január 5.

UNESCO-Carlos J. Finlay Mikrobiológiai díj

4/09/2023

A kubai kormány által finanszírozott díj célja olyan személy, intézmény, nem-kormányzati szervezet, vagy egyéb szervezet tevékenységének elismerése, aki/amely kutatásaival és eredményeivel jelentős mértékben járult hozzá a mikrobiológia tudományához és annak alkalmazásához. Az UNESCO 10 000 USD összegű pénzjutalmat és oklevelet ad át a díjazottnak.

Pályázati határidő Magyarországon: 2023. október 2. éjfél